Proiectul educativ de voluntariat Let’s Do It, Energetic! s-a derulat la nivelul școlii, în perioada 22 septembrie 2017 – 30 septembrie 2017. Proiectul a presupus, într-o zi, efectuarea curățeniei în curtea școlii (adunat gunoaie, smuls buruieni, reabilitat și vopsit mese de ping-pong, cosmetizat coronament copaci) și realizarea unui panou tematic cu rezultatele acțiunii, pentru mediatizarea proiectului. La activitate au participat toți elevii școlii, însoțiți de o echipă de cadre didactice și împreună au petrecut două ore îmbinând distracția cu munca voluntară.

Consilier educativ,

Prof. Larisa Frânculescu  

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Postari recente
Contact
  • str. Renașterii nr. 24/A, Timișoara
  • 0256 225 905
  • 0356 100 565
  • liceulenergetictm@gmail.com